Келер во Северна Африка | Вести | DW | 11.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Келер во Северна Африка

*

Германскиот претседател Хорст Келер од денеска е на турнеја по Северна Африка. Прва станица е Алжир каде, придружуван од геманската министерка за развојна помош Хајдемари Вичорек Цојл, ќе учествува на партнерски форум на земјите од Групата Г8 со африканските земји. Келер потоа патува за Мавританија и Малта.