Келер во Северна Африка | Вести | DW | 11.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Келер во Северна Африка

*

Германскиот претседател Хорст Келер од денеска е во посета на Северна Африка. Прва станица од неговатат турнеја е Алжир, каде со министерката за разгвој Хајдемари Цичорек Цојл ќе учествува на партнерски форум на Г8 државите и африканските земји. Келер патува и во Мавританија и Малта.