И Конгресот го поддржа законот | Вести | DW | 25.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

И Конгресот го поддржа законот

Американскиот Конгрес одобри дополнителни финансиски сретства за воените акции во Ирак и во Авганистан. По претставничкиот дом сега и Сенатот даде зелено светло за дополнителнителниот воен буџет од 120 милијарди долари. Сретствата се одобрени, без притоа да биде одреден рок за повлекување на американските војници од тие земји, како што првично бараа демократите, кои имаат мнозинство во Конгресот.