Иран – ЕУ | Вести | DW | 25.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Иран – ЕУ

Иранскиот преговарач во атомскиот спор, Али Лариџани, пристигна во Анкара на разговори со високиот претставник на ЕУ за надворешна и безбедносна политика, Хавиер Солана. Министрите за надворешни работи на ЕУ во понеделникот донесоа заклучок да ги прошират санкциите на Советот за безбедност против Иран со сопствени казнени мерки.