Израел – армија | Вести | DW | 22.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Израел – армија

Израелската армија во една акција на Западниот брег уби 17 годишно палестинско девојче. Според наводи на лекарите, девојчето загинало кога војниците со џипови влегле во кампот за бегалци, Џенин. Во други акции на армијата на Западниот брег и во појасот Газа, загинаа уште петмина Палестинци. Израелското радио јави дека од палестински ракети испукани врз градот Здерот, повредени биле шест лица.