1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Избори во Германија: „Хипикот“ Бербок против „џогерот“ Шолц и „вљубениот“ Лашет

Ина Ротер
26 септември 2021

Интересни факти за кандидатите за германски канцелар: кое е омилено јадење на Аналена Бербок? Зошто жената на Армин Лашет мислела дека тој е „најодвратното момче што некогаш го сретнала“? Што прави Олаф Шолц за да ослаби?

https://www.dw.com/mk/%D0%B8%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B8-%D0%B2%D0%BE-%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B0-%D1%85%D0%B8%D0%BF%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D1%82-%D0%B1%D0%B5%D1%80%D0%B1%D0%BE%D0%BA-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B2-%D1%9F%D0%BE%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%BE%D1%82-%D1%88%D0%BE%D0%BB%D1%86-%D0%B8-%D0%B2%D1%99%D1%83%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%BE%D1%82-%D0%BB%D0%B0%D1%88%D0%B5%D1%82/video-59301083
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Москва Анексија Украина

Путин потпиша анексија на четири украински региони

Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница