Земјотрес во западна Грција | Вести | DW | 10.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Земјотрес во западна Грција

Земјотрес со јачина од 5,4 степени според Рихтеровата скала е регистриран рано утринава во западна Грција. За сега нема информации за евентуални жртви. Епицентарот бил на 215 километри западно од Атина. Грција е најтрусната држава во Европа.