Загриженост за жетвата | Вести | DW | 28.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Загриженост за жетвата

Поради летните температури во април, германските земјоделци страхуваат од загуби при жетвата. Ако во наредните 10 дена не заврне и тоа подолго подолго време, се заканаува слаба жетва на житариците и шекерната репка, изјави портпаролот на сојузот на земјоделците Михаел Лохзе за неделникот „Фокус„.