Железничка несреќа во близина на Атина | Вести | DW | 12.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Железничка несреќа во близина на Атина

*

Во железничка несреќа во близина на Атина повредени се над 50 лица. Инцидентот се случил утринава кога патнички воз се судрил со товарен воз. Според локалните власти за среќа нема многу тешко повредени лица. За сега не се знае причината за несреќата.