ЕУ – Реформи | Вести | DW | 08.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

ЕУ – Реформи

*

И покрај отворените прашања кои сеуште постојат, шефовите на дипломатии на ЕУ сметаат дека има добри шанси за постигнување договор за реформи на ЕУ до крајот на годината. На средбата во португалското место Виана до Кастело, претседавачот со унијата, Луис Амадо изјави дека критичните прашања би можеле да бидат решени до самитот на унијата во октомври.