ЕУ-помош за Палестинците | Вести | DW | 18.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

ЕУ-помош за Палестинците

*

Европската Унија повторно ќе ја обнови директната финансиска помош кон новата кризна влада на Палестинците. Како што соопшти европретставникот Хавиер Солана, парите ќе бидат наменети исклучиво за Западен Јордан, со што ќе биде заобиколен радикално исламскиот Хамас.