ЕУ – политика кон климата | Вести | DW | 28.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

ЕУ – политика кон климата

Германскиот министер за надворешни работи Франк Валтер Штајнамјер од престојниот самит на Европската унија и САД очекува напредок во политиката кон климата. Не е тајна дека САД и Европа во тој поглед следат различни ставови. Меѓутоа, обете се наоѓаат пред истите предизвици, изјави Штајнмајер за агенцијата ДПА. Самитот ќе се одржи в понеделник во Вашингтон.