Експлозија во Северна Осетија | Вести | DW | 23.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Експлозија во Северна Осетија

Во експлозијата во руската кавкаска република Северна Осетија загинале најмалку пет патници во автобус,а 12 се ранети.Причина е експлозија во или покрај автобусот, само кратко откако тој поминал контролен пункт во соседниот регион Кабардино Балкариа. Автобусот по експлозијата се запалил.