До крајот на годинава нови пасоши за македонските граѓани | Северна Македонија | DW | 21.06.2006
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Северна Македонија

До крајот на годинава нови пасоши за македонските граѓани

Македонските граѓани ќе добијат нови патни исправи според европски стандарди. Освен нови пасоши, за македонските граѓани и нови лични карти и возачки дозволи.

Биометриски податоци и во македонските пасоши

Биометриски податоци и во македонските пасоши

До крајот на годинава македонските граѓани ќе ги добдијат новите пасоши, кои треба да го олеснат визниот режим. Ќе ги изработи германската копманија Гисеке и Девријан. Новиот пасош денеска го претстави министерот за внатрешни работи на МАкеоднија Љубомир Михајловски.
Реклама