Децентрализацијата е успешна приказна во Македонија | Северна Македонија | DW | 22.09.2006
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Северна Македонија

Децентрализацијата е успешна приказна во Македонија

Процесот на децентрализација во Македонија се одвива успешно. Ова е заедничкиот заклучок на учесниците на конференцијата „Една година од почетокот на децентрализацијата“ , што денеска се одржува во Охрид. Покрај градоначалниците на сите општини во Македонија , на конференцијата учествуваа и амбасадорите на САД и на ЕУ , кои покрај оценката за успешна децентрализација порачаа дека требада се вложат допо

default

лнителни напори за натамошно подобрување на животот на граѓаните.

Реклама