Денеска ќе биде објавен вториот дел од Извештајот на ОН за климата | Вести | DW | 06.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Денеска ќе биде објавен вториот дел од Извештајот на ОН за климата

Советот за клима на ОН постигнал согласност околу вториот дел од извештајот за климата на Светската организација завршија . Ова го соопшти претседателот на Советот рајендра Пахури по успешното завршување на консултациите кои се одвиваа во Брисел од понеделникот наваму. Вториот дел извештајот што треба да укаже на негативните последици на загревањето на планетата , ќе биде претставен подоцна во текот на денов . Инаку Најмногу забелешки на наодите од извештајот имале претставниците на САД, Кина и Саудиска Арабија.