1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Денеска се гласа за Преспанскиот договор

25 јануари 2019

Гласањето за Преспанскиот договор, кое требаше да се случи ноќеска, е одложено за денеска попладне поради големиот број пријавени пратеници за збор. Од вкупно 300 пратеници, збор побарале 230. Опозиционерот Мицотакис упати закана со вето за пристапувањето на Македонија во ЕУ.

https://p.dw.com/p/3C9rA
Прескокни го блокот Поврзани теми

Поврзани теми

Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Земјотрес во Турција

Стотици загинати во земјотрес во Турција и Сирија

Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница