Демонстрација на НПД и контрапротести | Вести | DW | 08.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Демонстрација на НПД и контрапротести

*

Повеќе илјади луѓе демонстрираа во Франкфурт на Мајна против десниот екстремизам и непријателството спрема странците. Повод беше еден собир на десноекстремната партија НПД во градот. Полицијата спречи судири меѓу десничарите и претставници на левиот спектар.