Грција – Македонија – име | Вести | DW | 13.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Грција – Македонија – име

*

Грција нема во никој случај да дозволи прием на Македонија во НАТО под уставното име, тврди министерката за надворешни работи Дора Бакојани. Според пишувањето на весникот „Та Неа„ Бакојани овој став го изнела на седница на владиниот кабинет. Позицијата на Атина ќе зависи од однесувањето на соседната државата, порачала шефицата на грчката дипломатија.