Гејтс и нуди соработка на Москва | Вести | DW | 23.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Гејтс и нуди соработка на Москва

*

САД можат да ги одложат активностите околу инсталирањето на антиракетен штит во Чешка и Полска доколку Русија соработува, изјави американскиот министер за одбрана Роберт Гејтс во Прага. Гејтс притоа и понуди на Москва учество во планираниот проект. Официјален Кремљ досега жестоко ги критикуваше плановите на Вашингтон.