Германија загуби во пријателски натпревар од Данска | Вести | DW | 29.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Германија загуби во пријателски натпревар од Данска

Во пријателскиот фудбалски натпревар, Германија синоќа загуби од Данаска со еден спрема нула. Ова е прв загубен меч на германската репрезентација под водство на новиот тренер Јоаким Лев, но тој на теренот вчера настапи со вториот тим на репрезентацијата.

„Мислам дека ова беше одлично искуство. Настапивме со редица млади играчи и овој меч е важен за нашиот натамошен развој“, изјави Лев по мечот.