Германија е европски првак во пинг понг | Вести | DW | 28.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Германија е европски првак во пинг понг

Во финалниот натпревар на првенството во Белград, германците ја совладаа Хрватска со 3:0 во сетови. Ова е прва титула за Германија, во шестото финале на европските првенства. Вечерва во Дуизбург германската фудбалска репрезентација игра пријателски натпревар со Данска.