Гарванлиев за ДВ: Јас сум еден од најгордите Македонци | Теми | DW | 19.03.2021
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Гарванлиев за ДВ: Јас сум еден од најгордите Македонци

Дали јавноста ќе му пресуди на годинешниот македонски претставник на Евровизискиот натпревар Васил Гарванлиев и дали тој ќе остане или замине за Ротердам, зависи од одлуката на Македонската радио телевизија која треба да биде донесена денеска. За ДВ Гарванлиев вели: „Музиката е мојот искрен пасош. Јас сум амбасадор на музика, полн со приказни, корени и нема никогаш да се извинам за тоа.“

Гледај видео 01:07

Прочитај го и ова