1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Евровизија Ливерпул Велика Британија
Фотографија: Peter Kneffel/dpa/picture allianceФотографија: Peter Kneffel/dpa/picture alliance

Евровизија

Натпреварот за песна на Евровизија е годишно музичко натпреварување на кое учествуваат земјите-членки на Европската радиодифузна унија од 1956 година.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе