Втор дел од извештајот на ОН за климата | Вести | DW | 06.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Втор дел од извештајот на ОН за климата

Консултациите во Советот за клима на ОН околу вториот дел од извештајот за климата на Светската организација завршија . Дипломатски извори во Брисел соопштија дека експертите од 130 земји по тешки преговори постигнале согласност околу извештајот .Извештајот што треба да укаже на негативните последици на загревањето на планетата , ќе биде претставен подоцна во текот на денов . Инаку Најмногу забелешки на наодите од извештајот имале претставниците на САД, Кина и Саудиска Арабија.