Во Детроит главни се автомобилите „со мускули“ | Економија | DW | 13.01.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Економија

Во Детроит главни се автомобилите „со мускули“

Во Детроит се одржува првиот саем на автомобили во 2016 година. Годинава проблем е што темите на иднината беа разгледани на саемот за техника ЦЕС во Лас Вегас. На Детроит му останаа само фалбаџиските возила.

Погледнете ги убавците кои автомобилската индустрија годинава ги прикажува во Детроит:

 

   

 

DW.COM

Реклама