Висок степен на недоверба кон институциите во Македонија | Северна Македонија | DW | 08.05.2006
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Северна Македонија

Висок степен на недоверба кон институциите во Македонија

Граѓаните во Македонија имаат висок степен на недоверба во институциите, не знаат за кого да гласаат. Партиите од своја страна го забрзуваат темпото за составување на пратеничките листите и подготовките за изборни коалции.

Скопје

Скопје

Реклама