Висока делегација на НАТО во Скопје | Вести | DW | 15.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Висока делегација на НАТО во Скопје

*

Висока делегација од НАТО предводена од заменик генералниот секретар Мартин Ердман од денеска во Скопје ќе има средби со македонскиот државен врв. Тимот на НАТО треба да ја процени имплементацијата на обврските од Акциониот план за членство на Македонија во Алијанската за периодот 2007/08.