Буш, закон за прислушување | Вести | DW | 29.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Буш, закон за прислушување

*

Американскиот претседател Џорџ Буш побара од Конгресот да го промени законот за безбедност со цел намалување на ограничувањата за прислушување во рамки на борбата против тероризмот. Во своето редовно обраќање до нацијата, Буш ги повика членовите на Конгресот, да ја одобрат промената на законот кој е донесен во 1978 година.