Британските граѓани создаваат залихи пред Брегзит | Свет | DW | 17.01.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Свет

Британските граѓани создаваат залихи пред Брегзит

Дел од граѓаните на Велика Британија се уверени дека Брегзит ќе се претвори во катастрофа и преземаат екстремни мерки за да бидат добро подготвени.

Михаел Киршнинг се подготвува за Брегзит, зашто е уверен дека веднаш по излезот од ЕУ ќе следува катастрофа. Тој складира храна и обезбеден е со прехранбени намирници за пет месеци. Има ли истомисленици и зошто складирањето не е опција за секого, погледнете во видеото:

Гледај видео 01:41

Британските граѓани создаваат залихи пред Брегзит

 

 

Аудио и видео прилози на оваа тема

Реклама