Бразил: Камповите на фудбалските репрезентации | Сите содржини | DW | 12.06.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Бразил: Камповите на фудбалските репрезентации

Тимовите кои учествуваат на Мундијалот во Бразил се сместени сосем различно: среде градска врева, во природа или во свои сопствени изградени кампови. Ви нудиме преглед на разновидни сместувалишта на фудбалерите.

Прочитај го и ова