Бејрут-Продолжи процесот за куфер-бомбите | Вести | DW | 18.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Бејрут-Продолжи процесот за куфер-бомбите

Под засилени безбедносни мерки во Либан продолжи процесот против едно од осомничените лица за подметнување на куфер бомби во германскиот град Келн и уште три други лица обвинети за соучесништво. Постапката против младите Либанци започна пред една недела во суд во Бејрут. Првообвинетиот пред процесот призна дека во јули 2006-та година во Келн оставил куфер-бомба во еден воз. Другиот осомничен подметнувач на куфер-бомба го очекува судски процес во Германија.