Барање за нов граничен премин | Северна Македонија | DW | 05.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Северна Македонија

Барање за нов граничен премин

Бизнисмените од Македонија и од Косово бараат да се отвори уште еден граничен премин за да ја интензивираат соработката. Заедничкото барање до властите во Скопје и во Приштина ќе го официјализираат идната недела.

default

Реклама