Амадо во посета на Скопје | Вести | DW | 06.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Амадо во посета на Скопје

*

Актуелниот претседавач со ЕУ, португалскиот министер за надворешни работи Луис Амадо денеска се очекува во еднодневна посета на Македонија. Главни теми на разговорите во Скопје се предизвиците за Унијата во овие шест месеци од португалското претседателство, како и перспективите на Македонија за приближување кон ЕУ. Амадо со политичкиот врв во земјата ќе зборува и за отворените прашања во регионот и билатералните односи меѓу Македонија и Португалија.