Авионска несреќа во Конго | Вести | DW | 04.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Авионска несреќа во Конго

*

Во Демократска Република Конго се урна и експлодираше товарен авион врз населба во главниот град Киншаса. Соработничка на Обединетите Нации соопшти дека во несреќата има многу жертви. Засега нема поконкретни податоци, освен дека во урнатиот рускиот авион имало 17 луѓе.