Абдула Ѓул во Скопје | Вести | DW | 21.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Абдула Ѓул во Скопје

Министерот за надворешни работи на Турција Абдула Ѓул престојува во посета на Скопје , на која со највисокот државно раководство на Македонија ќе разговара за можностите за унапредување на соработката меѓу двете земји. Ѓул на средбите со своите домаќини во текот на денов ќе размени мислења и за состојбите на Балканот , на Блискиот Исток , како и во Ирак и во Авганистан. Ѓул го придружува и стопанска делегација со претставници од 16 турски компании . Тие ќе учествуваат на седницата на македонско-турскиот деловен совет што ќе се одржи во Стопанската комора на Македонија.