Абас го обвини Хамас за соработка со Ал Каеда | Вести | DW | 10.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Абас го обвини Хамас за соработка со Ал Каеда

*

Палестинскиот претседател Махмуд Абас го обвини Хамас дека ја покрива терористичката мрежа Ал Каеда. Хамас им дозволува влез на терористите во Газа со што го доведува населението во опасност, изјави Абас во интервју на италијанска телевизија. Абас исклучува дијалог меѓу неговото движење Фатах и Хамас.