ДБР розслідує небойові втрати і насильство у "Скелі"
24 червня 2026 р.
Державне бюро розслідувань (ДБР) заявило у середу, 24 червня, про початок досудового розслідування за фактами, оприлюдненими у ЗМІ щодо можливих неправомірних дій стосовно військовослужбовців 425-го окремого штурмового полку "Скеля".
Розслідування розпочато за частиною п'ятою статті 426-1 Кримінального кодексу України - перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень, вчинене в умовах воєнного стану, що спричинило тяжкі наслідки.
"Наразі проводиться комплекс процесуальних дій, спрямованих на встановлення об'єктивної картини подій, перевірку достовірності оприлюднених фактів, а також з'ясування всіх обставин, викладених у журналістському матеріалі", - повідомили у ДБР й запевнили, що нададуть належну правову оцінку діям усіх причетних до правопорушень осіб.
Розслідування "Бабеля" щодо "Скелі": за пів року 26 померлих новобранців
За даними розслідування видання "Бабель", оприлюдненого 23 червня, за пів року в навчальних центрах "Скелі" померли щонайменше 26 новобранців, більшість з яких не пробула на службі й місяця.
Більшість померли від пневмонії, проте родичі, опитані журналістами, скаржаться на несвоєчасне надання медичної допомоги. Крім того, як з'ясували у виданні, на тілах багатьох загиблих були ознаки тілесних ушкоджень. У матеріалі також описуються практики катування, побиття та суїциди в лавах полку.
Водночас представники "Скелі" заперечують системність насильства й стверджують, що реагують на кожен випадок порушень. За їхніми словами, 26 смертей на такий великий підрозділ - небагато.
В Офісі військового омбудсмана заявляють, що на полк надходить найбільше скарг - 5,1 відсотка від понад дев'яти тисяч звернень. Водночас додають, що це ті, хто вийшов на зв'язок, тож реальні цифри можуть бути більші. Рівень смертності серед новобранців там також вищий, ніж в інших підрозділах.