Po katastrofie "Transrapid" - urorczystość żałobna w Lathen
27 września 2006Reklama
Z udziałem setek ludzi odbyło się w dolnosaksońskiej miejscowości Lathen ekumeniczne nabożeństwo żałobne za 24 ofiary katastrofy superekspresu na poduszce magnetycznej „Transrapid”. Premier Dolnej Saksonii Christian Wulff odczytał podczas nabożeństwa nazwiska ofiar i złożył ich rodzinom wyrazy głębokiego współczucia.
W nabożeństwie uczestniczyli również prezydent Niemiec Horst Koehler i federalny minister komunikacji Wolfgang Tiefensee. Przed nabożeństwem prezydent rozmawiał z rodzinami ofiar.