1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Зошто малиот Лени засади цела шума?

9 јули 2024

11-годишниот Лени Краут засади илјадници дрва во својот роден град за да помогне во борбата против климатските промени. Ајде да ја посетиме „Шумата на Лени“!

https://p.dw.com/p/4i3RV