1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
РелигијаГерманија

Германија: Обоени јајца во продавниците - преку цела година

1 мај 2024

Многу Германци уште сами бојадисуваат и украсуваат шарени велигденски јајца. Но, обоени јајца во продавниците има преку цела година. Зошто?

https://p.dw.com/p/4fO6q
Прескокни го блокот Повеќе на оваа тема