1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Еди Рама
Фотографија: Nake Batev/AA/picture alliance Фотографија: Nake Batev/AA/picture alliance

Еди Рама

Еди Рама, роден на 4 јули 1964 година во Тирана, е албански политичар и премиер на владата од 2013 година.

Прескокни го блокот Сите содржини на оваа тема

Сите содржини на оваа тема