1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

#dw_BalkanBooster: Поздрав од Тирана

29 ноември 2018

Крај на #dw_BalkanBooster дружењето во Тирана! Јелена Контиќ и Ардит Тоца ве поздравуваат од празничниот панаѓур во главниот град на Албанија:

https://www.dw.com/mk/dwbalkanbooster-%D0%BF%D0%BE%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2-%D0%BE%D0%B4-%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0/video-46489195
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Зградата на владата на Република Северна Македонија

Инаетот како главен енергенс

Mazedonien DW-Korrespondentin aus Skopje, Katerina Blazevska
Катерина Блажевска
Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница