1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

#dw_BalkanBooster: Подај рака на друг

Емилија Петреска | Кејди Демнери
3 декември 2020

Ретко што може да не’ направи среќни, како помагањето на други. Тоа го покажуваат и научните истражувања. Емпатијата и помагањето е основна „состојка“ на идентитетот на активистите од Ways2Help од Скопје и Teen Challenge од Албанија. Кои се нивните мотиви за помош и како тоа го прават, во видеото на Емилија и Кејди од #dw_BalkanBooster.

https://www.dw.com/mk/dwbalkanbooster-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D1%98-%D1%80%D0%B0%D0%BA%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D1%80%D1%83%D0%B3/video-55782299
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Зградата на владата на Република Северна Македонија

Инаетот како главен енергенс

Mazedonien DW-Korrespondentin aus Skopje, Katerina Blazevska
Катерина Блажевска
Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница