1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

#dw_BalkanBooster: Подари среќа, донирај компјутер!

Бјанка Станковиќ | Мајлинда Бајрами
23 септември 2021

Како на децата да им обезбедам компјутер, се прашуваа најголемиот дел од родителите на почетокот на корона-пандемијата. Дигиталната настава беше невозможна мисија особено за сиромашните. Борче Стаменов ним им донира компјутери. Собира половни компјутери од кои други луѓе кренале раце, ги поправа и им ги дава на оние на кои им се потребни. Неговиот повик „Донирај компјутер“ предизвикува големо ехо.

https://p.dw.com/p/40lWz
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Артан Груби и Али Ахмети

Чаир е често досадно место, но веќе не!

Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница