1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Димитар Ковачевски
Фотографија: Petr Stojanovski /DW

Димитар Ковачевски

Тема

Димитар Ковачевски, роден 1974 година во Куманово, е доктор на економски науки, вонреден професор на Универзитетот Американ Колеџ Скопје и актуелен премиер на Република Северна Македонија.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе