1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Антонио Гутереш
Фотографија: Xie E/XinHua/dpa/picture alliance Фотографија: Xie E/XinHua/dpa/picture alliance

Антонио Гутереш

Антонио Мануел де Оливеира Гутереш е португалски социјалистички политичар и дипломат кој од 1 јануари 2017 е избран за генерален секретар на Обединетите нации.

Прескокни го блокот Сите содржини на оваа тема

Сите содржини на оваа тема