70 загинати во Багдад | Вести | DW | 01.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

70 загинати во Багдад

*

Во ирачкиот главен град денеска се случија два два бомбашки напади во кои загинаа 70 лица . Само во експлозијата во предградието Мансур имено загинаа 50 лица .

Агенциите јавуваат и за тројца загинати американски војници во бомбашки напад врз нивна патрола во близина на Багдад. Во инцидентот се повредени уште шестмина војници