60 жртви во два одвоени судири во Пакистан | Вести | DW | 17.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

60 жртви во два одвоени судири во Пакистан

*

Во два одвоени судири во Пакистан денеска има најмалку 60 жртви. Пакистанската армија соопшти дека ликвидирала околу 40 проталибански екстремисти во судирите на северот на земјата. Во племенски судири меѓу сунитите и шиитите во северозападен Пакистан пак 20 лица загинале, а над сто се повредени.