15 загинати војници во експлозија во Пакистан | Вести | DW | 14.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

15 загинати војници во експлозија во Пакистан

*

Најмалку 15 пакистански војници загинале во експлозија во една воена кантина во северозападниот регион на земјата. Властите сеуште ги истражуваат причините за инцидентот и засега не может да потврдат дали станува збор за самоубиствен напад. Инцидентот следува по дводневните жестоки борби во овој регион во кој загинаа 50 милитанти.